Demiryolu Taşımacılığı

demiryolu tasimaciligi
Proservis Ekspres Lojistik Hizmetleri A.Ş. 2004 yılında kurulmuştur. Taşımacılıktaki başarısı ve müşteri memnuniyeti üzerine 2005 yılında Afyon şehir istasyonu, Denizli/Kaklık İstasyonlarına kendi bürolarını kurmuş TCDD’den kiralanan alanlara da kendi demiryollarını yaparak bu yollar üzerine kurduğu portal vinçlerle müşterilerine hizmet etmeye devam etmiştir. Ayrıca çevreye olan duyarlılıktan dolayı taşımalarını ağırlıklı olarak konteyner ile yaptığından bu yıl da 80 adet konteyneri mevcut konteyner filosuna katmıştır.
Müşteri memnuniyeti şirketin devamlı gelişmesine neden olmuş olup 2006 yılında da Isparta /Gümüşgün istasyonuna şube açarak portal vinç kurmuş, konteyner filosuna 88 adet yandan ve arkadan kapaklı otomatik boşaltma tertibatlı konteynerle, 40 adet normal konteyner katmıştır.
2007 Yılında hedefleri doğrultusunda 30 Adet Rgs tipi vagon ve 200 adet open top hat konteyneri alarak vagon ve konteyner filosunu büyütmeye devam etmiş ayrıca 2 Adet 32 ton kaldırma kapasiteli büyük forklift, 1 adet 7 ton kaldırma kapasiteli forklift alarak ekipman filosunu da büyütmeye devam etmiş ve nakliye sektöründe öncülüğünü sürdürerek Balıkesir ve İzmir / Biçerova olmak üzere 2 büyük şube daha açarak bu şubelerde konteyner, ağır tonajlı bobin, demir, sunta taşımaları ve elleçlemeleri de yapmaya başlamıştır.
2008 Yılında konteyner elleçlemesi yapılamayan istasyonlara hizmet götürmek için 20 Adet yandan kayar kapaklı Konvensiyonel (Kapalı) vagon filosuna katmış ve 2009 yılında 70 adet Rgs tipi ve 20 Adet Konvensiyonel tip vagonla yoluna devam etmektedir. 2009-2010 yıllarında vagon filosuna yeni açık ve konvensiyonel vagon alımı planlanmaktadır.
Servicexpress özellikle, kömür, klinker, çimento, deterjan, blok mermer, konteyner, çelik, demir cevheri, boru, sunta ve MDF taşımalarındaki deneyimleriyle, Demiryolu Taşmacılığında Türkiye’nin önde gelen Lojistik Firmaları arasındaki yerini almıştır.

Demiryolu Bölge Ofislerimiz

İş yerlerimizdeki tüm vinçlerimiz demiryolu hattı üzerine kurulmuş olup sadece kendi işlerimiz için değil demiryolu taşımalarında genel olarak tüm yükleme ve boşaltma işlerinde kullanılmak üzere hizmete geçirilmiş olup istek doğrultusunda iş amaçlı kullanım teklifleri incelenerek karşılıklı anlaşma sonrasında iş amaçlı kullanım imkanı sanayicilerimize sunulmaktadır.

TCDD Afyon Şehir istasyonunda 50 ton kaldırma kapasiteli, raydan yüksekliği 10 m, raylar arası açıklık 16 m. ve 143 m’lik yol üzerinde hareket eden vincimiz bulunmakta ve tek manevrada 8 vagon elleçlemesi yapmaktadır. 24 saatte 30 vagon elleçlemesi yapılabilmektedir.
Bu iş yerimizde genel olarak mermer taşıması yapılmakta olup sahada büromuz bulunmaktadır.
TCDD ye ait Isparta ili Gümüşgün istasyonuna kurduğumuz vinç 50 ton kaldırma kapasiteli olup, raydan yüksekliği 10 m. ayaklar arası açıklığı 16 m, kullanım açıklığı 19,5 m. ve 170 m’lik ray üzerinde gezinmekte olan vincimiz 2 adet yola kumanda etmektedir.
Tek manevra ile 24 vagon yükleme ve boşaltması yapılabilmektedir. 24 saatte 60 vagon elleçleme yapılabilmektedir. Bu iş yerimizde genel olarak kömür taşıması yapılmakta olup mermer taşıması da yapılmaktadır.
TCDD ye ait Kaklık istasyonunda 50 ton kaldırma kapasitesinde, raydan yüksekliği 10 m, ayaklar arası açıklık 16 m. kullanım açıklığı 19,5 m olan ve 160 m lik ray üzerinde gezinmekte olan vinç 3 adet yola kumanda etmektedir.
Tek manevra ile 20 adet uzun vagon yükleme ve boşaltma kapasitesine sahiptir. 24 saatte 48 adet vagon yükleme ve boşaltması yapabilir. Bu iş yerimizde genel olarak kömür taşımasında kullanılmakta ve ayrıca mermer işide yapılmaktadır.
Burdur TCDD lojistik müdürlüğünde işyerimiz bulunmakta olup AS Çimento’nun kömür taşımaları yapılmaktadır. Ayrıca alternatif taşıma yapma imkanı bulunmaktadır.
Servicexpress Balıkesir Şubesi TCDD Balıkesir İstasyonunda 2006 yılında hizmete girmiştir. İşyerimizde 7 Ton kaldırma kapasitesine sahip forklift bulunmakta ve 10 Adet Hirrs tipi vagonun park yeridir. Genel olarak sunta taşıması ve alternatif taşımalar yapılmaktadır. İşyerimizde nakliye dışında elleçleme hizmeti de verilmektedir.
Biçerova Şubemiz 2007 yılında hizmete girmiştir. Biçerova şubemizde 32 Ton Kaldırma kapasitesine sahip 2 Adet Büyük Forklift bulunmaktadır. 2007 yılından beri konteyner elleçlemesi yapılmaktadır ve paletli malzeme, çelik bobin gibi ağır tonajlı malzeme elleçlemeleri de yapılmaktadır.

DÖRT DİNGİLLİ KONTEYNER TAŞIMACILIĞI İÇİN RGS TİPİ VAGONLARIMIZ
RGS Vagon
RIV ve UIC standartlarında, hava şartlarından etkilenmeyen malzeme taşımalarında kullanılmaya uygun olup demir, paletli eşya, boru, kereste ve blok mermer taşımalarında kullanılmaktadır.
RGS Vagon
Servicexpress genel olarak Rgs Tipi vagonları konteyner taşımacılığında kullanmaktadır. Vagonda konteyner yükleme tertibatı olup, 3 Adet 20’lik, 1 adet 40’lık + 1 adet 20’lik, 2 adet 30’luk konteyner yüklenebilmektedir.
Servicexpress Demiryolu Filosuna ait 70 adet RGS Tipi Vagon bulunmaktadır.RGS Vagon2

RGS VAGON TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Vagon Standardı UIC 505-3
Ray Aralığı – 1435 mm
Dingil Sayısı – 4
Dingil Basıncı – 20 Ton
Boji – Y25
Boş Ağırlığı – 21 Ton
Taşıma Kapasitesi – 58 Ton
Maksimum Hız – 100km saat
Tampondan tampona boy – 19.90 m
Kullanalabilir zemin uzunluğu – 18.50m
Kullanılabilir zemin alanı – 51m2


HİRRS TİPİ KONVENSİYONEL İKİZ VAGONLARIMIZ
Konvensiyonel vagon

RIV ve UIC standartlarında, hava şartlarından etkilenmeyen malzeme taşımalarında kullanılmaya uygun olup demir, paletli eşya, boru, kereste ve blok mermer taşımalarında kullanılmaktadır.Genel olarak doğa şartlarından etkilenecek sunta, elektronik eşya gibi korunma gerektiren ve konteyner elleçlemesi yapılamayan lojistik merkezlerinde kullanılan vagon tipidir.
Servicexpress Demiryolu Filosuna ait 20 adet HİRRS Tipi Vagon bulunmaktadır.

KONTEYNERLERİMİZ
Konteyner

Konteynerlerimiz normal hat konteyneri olup dökme eşya taşımalarında kullanılmak üzere üst kısımları açıktır.
Uluslararası standartlara uygun olup kilitleme tertibatı bulunmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Adet – 512 / İmal Yılı – 2007
En(Dış) – 2440mm / Boy (Dış) – 6058mm
Yükseklik (Dış) – 2590mm / Kapasite – 30m3
Darası – 2100kg


FORKLİFTLERİMİZ

forklift

LİNDE H320

Linde H320 tipi forkliftimiz 32 ton kaldırma kapasitesine sahip olup bıçaklı kaldırma sistemine sahiptir. Şu an Biçerova istasyonunda konteyner elleçlemesin de kullanılmaktadır. İstek doğrultusunda çok çeşitli yüklerde kullanılabilmektedir.

forklift

HİNRİCHS ZV

Hinrichs ZV tipi forkliftimiz 32 ton kaldırma kapasitesine sahip olup bıçaklı kaldırma sistemine sahiptir. Şu an İncesu istasyonunda konteyner elleçlemesin de kullanılmaktadır. İstek doğrultusunda çok çeşitli yüklerde kullanılabilmektedir.

forklift

HYUNDAİ HDF 50.70-70S

Hyundai HDF 50/70-7S tipi forkliftimiz 7 ton kaldırma kapasitesine ve 4 m kaldırma yüksekliğine sahip olup bıçaklı kaldırma sistemine sahiptir. Şu an Balıkesir istasyonunda sunta yüklemelerinde kullanılmaktadır. İstek doğrultusunda çok çeşitli yüklerde kullanılabilmektedir.


VİNÇLERİMİZ

vinçler
TCDD Afyon Şehir istasyonunda 50 ton kaldırma kapasiteli, raydan yüksekliği 10 m, raylar arası açıklık 16 m ve 143 m lik yol üzerinde hareket eden vincimiz tek manevrada 8 vagon elleçlemesi yapmaktadır. 24 saatte 30 vagon elleçlemesi yapılabilmektedir.

vinçler
TCDD ye ait Kaklık istasyonunda 50 ton kaldırma kapasitesinde, raydan yüksekliği 10 m, ayaklar arası açıklık 16 m, kullanım açıklığı 19,5 m olan ve 160 m lik ray üzerinde gezinmekte olan vinç 3 adet yola kumanda etmektedir. Tek manevra ile 20 adet uzun vagon yükleme ve boşaltma kapasitesine sahiptir. 24 saatte 48 adet vagon yükleme ve boşaltması yapabilir.

vinçler
TCDD’ye ait Isparta ili Gümüşgün istasyonuna kurduğumuz vinç 50 ton kaldırma kapasiteli olup, raydan yüksekliği 10 m, ayaklar arası açıklığı 16 m, kullanım açıklığı 19,5 m, ve 170 m lik ray üzerinde gezinmekte olan vincimiz 2 adet yola kumanda etmektedir.
Tek manevra ile 24 vagon yükleme ve boşaltması yapılabilmektedir. 24 saatte 60 vagon elleçleme yapılabilmektedir.